Viera, nie strach

Autor: Marek Sopko | 9.12.2011 o 12:37 | (upravené 29.12.2012 o 0:33) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  334x

Dnes už iste niet človeka, ktorý by sa s obavou nepozeral do budúcnosti, v dobe keď ekonomiky štátov stojá nie na hlinených, ale sklenených nohách. Stále sa o tom rozpráva a stále sa o tom píše. Vznikajú vášne, pestré palety negatívnych emócií, od hnevu až po násilie. Však, ako sa už nechal počuť sám Benedikt XVI. "dnešná kríza, nie je krízou peňazí, ale krízou hodnôt." Spoločnosť sa už dlhodobo rozkladá, pretože pravé hodnoty sa rozložili ešte dávno predtým. V mene nekonečnej tolerancie sa znásilňuje sloboda a samotní liberáli hádam ani sami neveria tomu, čo denne hlásajú. Dlho som hladal slová, ktoré by mohli vyjadriť presne to, čo cítim a ako to vidím. A tak vám ponúkam skutočne zaujímavý pohľad, tak trochu z iného uhla pohľadu, ako nám to dnes servírujú média.

 

Dnes budem možno tvrdý. Ale čo už s tým môžem urobiť, keď realita je ďaleko drsnejšia.


Keď sa tak pozerám na vojnové ťaženie Severnou Afrikou a postup frontu stále viac na východ, strácam akékoľvek ilúzie, že my, malá Slovenská republika, sme z toho krájania sveta vylúčení. Vylúčení sme nateraz iba z tej podoby ťaženia, ktoré nám občas naše televízie ukážu, aby na svoju nahotu priložili figový list, teda z toho, čo postihlo Juhosláviu, Afganistan, Irak, Líbyu a čo zaiste neminie ďalšie štáty a národy z bombardovania a bratovražedného krviprelievania.

Ale vojna prebieha aj u nás, hoci civilizovanejšími prostriedkami. Bombami sú škandály, ohovárania, komploty. Guľky svištia z každej strany, do očí sa nám tlačí slzotvorný, ba čo, dušootravný plyn, raz smradľavý, raz s voňavými prísadami, inokedy bez zápachu. Pritlačení k zemi strachom z ekonomickej krízy pozeráme sa ako sliepky, keď zabíjajú kohúta s jedným okom vyvráteným k nebu, druhým poškuľujúcim po dajakom zrniečku. Sliepky za svoje správanie nemôžu. My však áno.

Sliepky nechápu súvislosti medzi nožom a krvou. My by sme však mali vedieť, že politické strany a média nie sú nič iné ako tanky a artiléria. Nájomní žoldnieri presadajú z tanku do tanku, uzatvárajú pakty, definujú si nepriateľa. Poväčšine ich nezaujíma, v mene koho a za čo bojujú. Ich záujmy, čo ako viac či menej umne maskované ušľachtilosťou, sú v číslach na výplatnej páske. Nedávno líbyjskí „povstalci" pobehovali po námestí v Tripolise so samopalmi v rukách, vykopávali dvere a strieľali do vzduchu na výstrahu, že zvrhnú novú vládu, ak nedostanú zaplatené. Čím sa od našich politikov líšia tamtí gangstri, ktorí rozvrátili prosperujúcu krajinu a zanechali po sebe desiatky tisíc mŕtvych? Iba tým, že na nemocnice privolali bombardéry NATO, kým naši politici nemocnice privatizujú. Že rozdiel? Áno, rozdiel tu drobný je - budovy u nás zostanú stáť, ale zdravie sa stane tovarom, nakoniec už ním aj je, ba dokonca tovarom je aj naša smrť.

Ľudia hľadajú odpovede, ba viac ako odpovede hľadajú vinníka. Po internete sa to len tak hemží konšpiračnými teóriami. Aj keď je na každej kus pravdy, predsa len z každej trčí aj kus pohanskej povery a hlavne ateistickej neviery.

Dlho som hľadal text, ktorým by som si pomohol a zaujal čo najpresnejšie stanovisko, pod ktoré by som sa bez výčitiek svedomia vedel podpísať. A dnes som ho našiel.

Tertulián (160-220) povedal, že katolícka viera a židovská moc sú ako dve misky na váhach: keď rastie katolícka viera, klesá židovská moc, a keď klesá katolícka viera, rastie židovská moc. Ale viera prevyšuje moc. To je dôvodom, prečo primárnym problémom nie sú židia, ale nárast či úbytok viery medzi ľuďmi.

To je dôvod, prečo existujú spyknutia, majú dôležitú úlohu a nemožno nimi len opovrhovať, ale hlavný problém sú ľudia, ktorí sa odvracajú od Boha a jeho jedinej pravej Cirkvi. Krátko - a tu je kľúčový bod - pohania môžu viniť len samy seba, ak je židovská moc dnes tak veľká.

Preto kto začína vidieť, na čo zvlášť poukázali Disraeli a Woodrow Wilson, ale čo sotva mohli povedať otvorene, teda že existuje temná moc za scénou, ktorá riadi svetové udalosti, nech nestráca rovnováhu preklínaním Iluminátov, židov či slobodomurárov alebo kohokoľvek, ale nech si uvedomí múdrosť slov Pia X: „nech každý plní svoju povinnosť a všetko bude v poriadku." To preto, že naša prvá povinnosť je voči Bohu, ako ukazuje prvé prikázanie, takže keď my všetci splníme svoju povinnosť a vrátime sa k Bohu, bude pre Neho hračkou odstrániť súčasnú moc svojich rozličných nepriateľov, ktorým On sám nechal prvé miesto tým, že nezasiahol, aby tomu zabránil.

Tak predtým, než sa zjavila naša Pani vo Fatime v roku 1917, dostali antikatolíci vládu v Portugalsku úplne do svojej moci, ale keď sa prakticky celý portugalský národ modlil a konal pokánie, ako žiadala naša Pani, ona jednoducho zrušila antikatolícku moc v nekrvavej revolúcii. Portugalsko sa stalo v bezbožnom 20. storočí,  keď všade triumfoval komunizmus, ukážkovým príkladom katolíckeho štátu.

Najinteligentnejší nepriatelia Boží sú si dobre vedomí, že Mu slúžia ako metla, ktorá ma dopadnúť na chrbát Jeho neverného ľudu. Keby len Boží priatelia pochopili, ako sú bití nepriateľmi, aby pomohli všetkým dušiam, aby sa k Bohu obrátili a tak sa dostali do neba, potom by sa konšpiračné teórie dostali na svoje miesto: ani dôležitejšie, ani menej dôležité, než skutočne sú.

Kyrie eleison.

 

Teodor Križka ( 23. novembra 2011, dvojtýždenník Kultúra č. 20, str. 1-2.)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?